گزارش از جلسه پر حاشیه‌های دانشگاه آزاد:


چندی پیش پایگاه خبری سلام نو خبری تحت عنوان «کادرسازی ستاد قالیباف در دانشگاه آزاد» روی خروجی سایت خود قرار داد و در آن با ارائه‌ فاکتورهایی مدعی شد، یکی از مدیران زیر مجموعه دکتر طه هاشمی درحال فعالیت برای طیف نزدیک به قالیباف است. فردی که این اتهام‌ به وی زده می‌شد «غلامحسین محمدی» نام دارد که اکنون بر سمت مدیرکل فوق برنامه فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی تکیه زده است. در این بین پایگاه خبری سلام نو و سایت پویش هر روز با انتشار خبرهایی پیرامون این موضوع فعالیت‌های فرهنگی دانشگاه آزاد را تحت شعاع این اتفاق قرار داد.
از سوی دیگر عده‌ای از فعالان فرهنگی دانشگاه‌ها در صدد برگزاری همایشی تحت عنوان باران امید بودند. این همایش قرار بود با حمایت و حضور معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد اسلامی و در سالن شهید باکری دانشگاه آزاد تهران مرکز برگزار شود. همچنین بنا بود در این مراسم انتقاد دانشجویان نسبت به مشکلات فرهنگی موجود در دانشگاه بیان شود و از مادران فداکار و تقدیر از آیین‌نامه جدید کانون‌ها و نشریات دانشجویی رونمایی شود. دراین میان خبرسازی‌های سایت مذکور و مصاحبه‌های هدفمند و از پیش طراحی شده باعث فشار بر بدنه مدیریتی دانشگاه آزاد شد. به همین علت چند روزی مانده به برگزاری همایش عده‌ای از دانشجویان به همراه منتقدان محمدی به دعوت طه هاشمی به دفتر وی رفتند.
در ابتدای این جلسه شنیده شد که وی بنا به توصیه حمید میرزاده برای جلوگیری از ایجاد اختلاف در بدنه‌ دانشجویان اصلاح طلب دانشگاه آزاد و حواشی پیش آمده برای دانشگاه، موقتا از برگزاری همایش صرفنظر کنند. همین امر باعث شد تا دانشجویان پیگیر، مراسم لب به اعتراض باز کنند و از عدم توجه معاونت فرهنگی و ریاست دانشگاه نسبت به تلاش‌های‌شان دلگیر شوند. از سوی دیگر نیز دانشجویان منتقد، مدیرکل جوان، با آگاهی از لغو مراسم تلاش‌های‌شان را برای فشار بر محمدی بیشتر کردند. 
منتقدان غلامحسین محمدی پیش تر در سایت‌های‌شان مدعی شده بودند: «در زیر مجموعه معاونت فرهنگی دانشگاه آزاد «غ.م» سعی دارد تا در همین راستا به طریقی مسئولیت کانون‌های فرهنگی کل دانشگاه آزاد را به دست گیرد تا بستری جهت این شبکه سازی ستادی ایجاد کند. این جریان قصد دارد در مقدمه این پروژه یک همایش در واحد تهران مرکز دانشگاه آزاد، با حضور دانشجویان دانشگاه‌های مختلف برگزار کند و در آن از معاون فرهنگی دانشگاه آزاد، برخی دیگر از مسئولان این دانشگاه و چند تن از شخصیت‌های شناخته‌شده دیگر نیز دعوت کند.»
آنها که معتقد بودند این جریان با استفاده از نام اصلاحات در حال تیم سازی برای قالیباف است نوشتند: «جریان مذکور برای ترتیب دادن این همایش سعی کرده با ارائه اطلاعاتی نادرست به برخی از فعالان دانشگاه آزاد، آنان را با خود همراه کند تا بتواند از حضور گروه‌های دانشجویی نیز بهره مناسب گیرند و به اقدامات خود مشروعیت ببخشند. گفتنی‌ست این جریان به گروه‌های فعال دانشجویی وعده‌های نامرتبطی، چون حمایت حقوقی، تامین مادی، تهیه امکانات لازم جهت فعالیت در دانشگاه و حل مشکلات صنفی داده شده است.»
اما در حاشیه این جلسه عده‌ای از دانشجویان با انتقاد از اقدامات این سایت و تکذیب برخی از خبرهای آن اشاره داشتند؛ که خبرهای منتشر شده در این سایت توهین به شعور دانشجویانی‌ست که ساعت‌ها برای برگزاری همایش تلاش کرده اند و امروز با چنین برچسب‌هایی روبرو می‌شوند. این دانشجویان در ادامه خواستار حل مشکلات و سوء تفاهمات میان نیروهای اصلاح‌طلب دانشگاه توسط شخص طه هاشمی یا بزرگان اصلاحات شدند. 
از سوی دیگر دانشجویان منتقد دلایل اعتراض خود به محمدی را ذکر کردند و سابقه‌ فعالیت وی در شهرداری تهران را دلیلی بر اثبات ادعای خود دانستند. همچنین سوالاتی در رابطه با اخراج نیروهای اصلاح‌طلب توسط وی در دوران ریاستش بر انجمن اسلامی دانشگاه تهران پرسیدند. در انتهای جلسه که باتنش میان دو گروه و در حضور طه هاشمی صورت پذیرفت، وی به ایراد سخنرانی پرداخت. طه هاشمی با بیان اینکه با توجه به اعتمادش به سید حسن خمینی او محمدی را برای تصدی این پست در نظر گرفته گفت: «البته توسط کانال‌های متعددی سوابق آقای محمدی مورد بررسی قرار گرفته است و ایشان توسط خیلی از افراد نزدیک تایید شدند.»
طه هاشمی در ادامه با بیان اینکه نخواهد گذاشت کسی به رای مردم خیانت کند افزود: « حتی چندی پیش در مراسمی آقای خاتمی را ملاقات کردم و ایشان با توجه به شایعات چند وقت اخیر باز هم بر حمایت معاونت فرهنگی از غلامحسین محمدی تاکید کردند و این نشانه‌ همسو بودن ایشان با جریان حاکم و اصلاح طلب را دارد.»
در ادامه با توجه به تکرار مجدد منتقدان محمدی بر مواضع‌ طه  هاشمی با تغییر لحن و با صدای بلند گفت: «اینکه شما از من تعریف می‌کنید و سپس می‌گویید من ندانسته از ایشان حمایت می‌کنم توهین است. اگر شما به بنده اعتماد دارید من با توجه به مواردی که عرض کردم از ایشان حمایت می‌کنم ، البته این را هم می‌گویم در صورتی که احساس کنم جریانی خلاف بر رای مردم در زیر مجموعه من در حال شکل‌گیری‌ست با ایشان برخورد خواهم کرد. به خاطر تاکید شما، از سیدمحمد خاتمی، سید حسن خمینی و آیت الله هاشمی در مورد ایشان پرس و جو خواهم کرد. از آن شما هم به دامن زدن به این شایعات پایان دهید.»
او در ادامه از دانشجویان اصلاح طلب خواست، هرچه زودتر به شایعات و تفرقه افکنی پایان دهند. وی در این‌جلسه اشاره داشت که جریانات تندرو دیگری برای حمله به دانشگاه آزاد دندان تیز کرده‌اند و اینگونه مشکلات تندروها را شاد می‌کند. او همچنین با ذکر خاطراتی از کمالی، دبیر حزب کار ابراز امیدواری کرد که سایت سلام نو و اعضای حزب کار برای حل اینگونه معضلات راه‌های بهتری انتخاب کنند.